Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli on oodatud õppima nii noored, kes soovivad esimest ametit õppida, kui ka täiskasvanud, kellel on soov ümber- või täiendõppeks. Erinevatele kutseõppekavadele saab õppima asuda, kui:
Keraamik on käsitööline, kes valmistab käsitsi vormides kvaliteetseid ja esteetilisi keraamilisi esemeid, kasutades traditsioonilisi ja kaasaegseid tehnikaid ning töövõtteid. Keraamik viimistleb, põletab, glasuurib ja dekoreerib enda kavandatud keraamilisi esemeid. Keraamik turundab oma toodangut ning osutab teenuseid, näiteks esemete valmistamine etteantud kavandi järgi, harrastajate juhendamine oma oskuste piires jpm. (Kutsestandard, Keraamik tase 4)
Eriala omandamine toimub koolis ja ettevõttes praktikal. Mõlemal õppeaastal tuleb õppijal sooritada ettenähtud mahus praktikat (vt. õppekava), mida on võimalik teha ka välisriigis läbi Erasmus+ programmi. Õpingud lõppevad kutseeksamiga, mille sooritamisel omandatakse Keraamik, tase 4 kutse.
Meil on
Kaasaegse sisustusega õppetöökoda ja õpilaskodu, väga head koostööpartnerid, loometööd soodustav asupaik, tore meeskond ja hea söök. Õppetööväliselt on õppijatel võimalus tegeleda hobidega ja teha sporti, nt. käia jõusaalis, vibutrennis jne.
Teilt ootame
Kohusetundlikku ja aktiivset osalemist õppetöös, huvi ja austust käsitöö ja teiste käsitööliste vastu, valmidust osaleda õppetöövälistes sündmustes ja rõõmsat meelt.
Õppetöö ajad
Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes, õppesessioonid toimuvad kaks korda kuus N-L. Kaugemalt tulijatel soovitame õppetöö ajal kasutada kooli õpilaskodus ööbimise võimalust. Õppetsüklid on nähtavad kooli õppeinfosüsteemis.
Edasiõppimise võimalused
Keraamiku eriala lõpetajad saavad jätkata elukestvat õpet teistel kutsekooli käsitöö erialadel (sepp, puukäsitöö, mööblirestauraator jne) või teistes kutsekoolides meie poolt mitte pakutavatel erialadel. Edasi saab õppida ka kõrghariduse või rakenduskõrghariduse tasemel käsitöö või käsitöödisainiga seotud erialadel, nt. Eesti Kunstiakadeemias, Viljandi Kultuuriakadeemias jne.
Sisseastumine
Õppekohale kandideerimiseks esita avaldus SAIS’s ning tule vastuvõtukomisjoni.
Vastuvõtukomisjoni päeval viiakse sinuga läbi vestlus, kui soovid võid võtta kaasa illustreerivat materjali erialale sobivuse kohta (nt. fotosid eelnevalt tehtud töödest/inspiratsiooni allikatest, joonistusi jne). Vastuvõtukomisjon toimub elava järjekorra alusel ajavahemikus 10.00-16.00.
Rohkem infot sisseastumise kohta saad vaadata SIIT.
Soovitused erialale vastava tööriietuse kohta annab erialaõpetaja. Kool tagab ülejäänud isikukaitsevahendite olemasolu. Esimesel koolipäeval läbite ohutusalase juhendamise.