Vastuvõtt

Erialad

Raplamaa Rakenduslik Kolledž - mida oodata?


10.aprillil algab vastuvõtt uutele õpilastele. Sel aastal võtame dokumente vastu üheskoos Kehtna Kutsehariduskeskusega, sest juba sügisest hakkame koos kandma uut nime - Raplamaa Rakenduslik Kolledž. Vastuvõtt mõlemas koolis jätkub. Vastuvõtu dokumendid saate esitada läbi SAIS keskkonna. Täpsemat infot leiate jooksvalt mõlema kooli kodulehelt:

www.kehtna.edu
www.vigalattk.ee

Oodatud on õppima nii noored, kes soovivad esimest ametit õppida kui ka täiskasvanud, kellel on soov ümber- või täiendõppeks. NB! Detsembri alguses kinnitas Riigikogu haridusseaduse muudatused, mis toovad kaasa mõned piirangud täiskasvanute tasemeõppele kuteshariduses.

Uued reeglid on järgmised:

  • Kutsehariduse lõpetanud ei saa samal tasemel (nt 4. tase) uuesti tasuta õppima asuda enne viie aasta möödumist.
  • Tasuta kõrghariduse omandanud peavad õpitut rakendama vähemalt kümme aastat, enne kui saavad alustada taseme- või jätkuõpet kutsekoolis.
  • Kui õppija on kahel korral õpingud pooleli jätnud, ei saa ta viie aasta jooksul tasuta õpinguid alustada.

Tasuta õppimise õigust saad kontrollida SAIS.ee

Sõiduautodiagnostik

Avalduste esitamine alates 1. aprillist 2025 infosüsteemis SAIS

 
Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg Õppekava
Kutseõpe, tase 5 Statsionaarne (õpe toimub sessioonidena) Vähemalt 4. või 5. kvalifikatsioonitaseme kutse või vastavad kompetentsid mootorsõidukite hoolduse ja remondi kutsealal ning keskharidus 1 aasta

2022
2023
2024

Sõiduautodiagnostik tegeleb sõiduautode, maasturite ja kaubikute süsteemide diagnoosimise-, remondi- ja rikkepõhjuste analüüsiga ning leiab ja kõrvaldab rikkeid. Ta töötab iseseisvalt, kasutades vajadusel remondiandmebaase, -katalooge ja -juhendeid. Mootorsõidukidiagnostik võib töötada nii üksi kui ka meeskonnas, tema töö eeldab suhtlemist kaastöötajate ja klientidega. Vajadusel juhendab mootorsõidukitehniku tööd, suunab ja annab juhiseid vigade diagnoosimiseks, juhendab remondimahu määramist.

Valikainetena on võimalik omandada lisateadmised mootorsõidukite kõrgepinge jõuseadmete diagnostika ja remondi kohta, mootorsõidukite gaasiseadme diagnostika ja remondi kohta, mootorsõidukite müra ja vibratsiooni diagnostika ja kõrvaldamise kohta ja samuti arendada võõrkeele oskust.

Eriala omandamine toimub koolis ja ettevõttes praktikal. Praktikaettevõtted on valdavalt Harjumaal, Pärnumaal, Läänemaal ja Raplamaal tegutsevad sõidukite hoolduse ja remonttööde teenust pakkuvad ettevõtted.

Meil on

Kaasaegse sisustusega õppetöökoda, väga head koostööpartnerid, õpilaskodu, hea söök, võimalus tegeleda hobidega ja teha sporti.

Teilt ootame

Huvi tehnika vastu, osalemist aktiivselt õppetöös kus omandate uusi teadmisi ja oskusi.

Tööohutus ja töötervishoid

Õppetöökojas töötamisel peavad õppijal olema isiklikud:

  • Erialale vastav tööriietus
  • Turvajalatsid
  • Peakate

Sisseastumine

  • Õppekohale kandideerimiseks esita avaldus SAIS’s ning tule vastuvõtukomisjoni.
  • Vastuvõtukomisjoni päeval viiakse sinuga läbi vestlus.
  • Vastuvõtukomisjon toimub elava järjekorra alusel ajavahemikus 10.00-16.00.
  • Rohkem infot sisseastumise kohta saad vaadata SIIT.

Meedia

Raplamaa Sõnumid. Vana-Vigala TTK pakkus täiendõpet autodiagnostika õpetajatele Ukrainast

Lisainformatsiooni saad

Autoremondierialade osakonna juhtivõpetajalt

Neeme Noppel